Ne puteți găsi astfel

Parohia „Sf. Ap. Bartolomeu“

Adresă: Funckstrasse 14, 
60486 Frankfurt am Main

Preot: Mircea Deac
Telefon: +4926349222990  
Mobil: +4917669372855  
Email: deac@parohia-frankfurt.de

Date de cont:

Rumanische Orthodoxe Metropolie

(Pentru contribuție și donații:)

IBAN: DE48 5765 0010 0098 0549 50

(Pentru construcția bisericii:)

IBAN: DE48 5765 0010 0098 0741 56

(Codul BIC se folosește doar pentru tranzacțiile din străinătate:)

SWIFT-Code / BIC: MALADE51MYN

 

Susține parohia noastră

Canalul de Youtube

Sinaxar

Calendarul evenimentelor

  
:

Dragii mei,

Doamne ajută!

În ultimele duminici am constatat o creștere numerică a celor care își doresc să participe la slujbele parohiei noastre. Din acest motiv am fost nevoiți să luăm măsura radicală de a reorganiza, în întregime, slujbele parohiei noastre. Măsura cea mai importantă este introducerea obligativității înscrierii prealabile, pentru cei care doresc să participe la slujbele parohiei noastre.

Înscrierea este necesară pentru slujbele de duminica, iar în sărbători și la vecernie rămânem, ca și până acum, cu participarea deschisă pentru toată lumea.

Orice fel de slujbă (particulară) trebuie, de acum înainte, anunțată și programată. (mă refer la molitfe, rugăciuni, parastase, etc...)

Programul slujbelor de duminică se modifică, după cum urmează:

- de la ora 8 la 10:20 Utrenia și Sfânta Liturghie

- de la ora 11 la 12:20 Ceasul 6 și Obednița.

Pentru programare vă rog să-mi scrieți în privat, la numărul de telefon 017669372855 (doar sms/wathsapp!) sau pe e-mail: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea., după cum urmează:

  • de luni până miercuri - enoriașii înscriși ai parohiei;

  • de joi până vineri - cei care nu sunt enoriași ai parohiei.

Pentru înscriere vă rugăm să precizați numele dumneavoastră, numărul de participanți, data și ora slujbei, la care vă doriți să participați. Prioritate au enoriașii înscriși ai parohiei noastre! Înscrierea se poate face DOAR pentru membrii familiei iar dacă nu mai puteți participa, vă rugăm să ne anunțați! Participarea se va putea face doar în urma primirii răspunsului de confirmare.

Recomandăm familiilor cu copii mici să se înscrie la slujba de la ora 11. O să împărtășim la ambele slujbe. Această situație specială ne impune adoptarea unor măsuri speciale și programul slujbelor poate suferi modificări. Accesul în biserică se va face pe baza tabelului cu cei înscriși. Vă rog să aveți în vedere că această situație nouă, mă pune să procesez minim o sută de mesaje/mailuri noi, pe săptămână.

Să ne ierte cei care vor găsi ușa încuiată sau nu le vom putea permite accesul!

Vă mulțumim pentru înțelegere și colaborare!

p. Mircea

 

Susținem proiectele

Citate ortodoxe