Ne puteți găsi astfel

Frankfurt am Main, Germania
Parohia „Sf. Bartolomeu“

Adresă: Funckstr. 14, 
60486 Frankfurt am Main

Pr. Mircea Deac
Tel.: +4926349222990  
Mobil: +4917669372855  
Email: deac@parohia-frankfurt.de

Date de cont:

Rumanische Orthodoxe Metropolie

IBAN: DE48 5765 0010 0098 0549 50

BIC: MALADE51MYN

 

Susține parohia noastră

Canalul de Youtube

Sinaxar

Calendarul evenimentelor

  
:

Parohia „Sfântul Apostol Bartolomeu” Frankfurt am Main vă invită la

 

drumeție  

Când ?               În data de 7 iulie 2018

Unde ?               Großer Feldberg Taunus (Marele Feldberg în Taunus)

Cu ce ?               Cu trenul

De unde ?          Hauptbahnhof Frankfurt am Main (Gara Mare)

La cât ?              Ora 8:45 ne întâlnim în fața gării, la intrarea principală

Ora de plecare ?      Trenul pleacă la ora 9:17

Ora sosirii ?             Vom ajunge în Königstein la ora 9:53

Costul biletului ?    9,55 euro / persoană dus-întors sau 35 euro pentru grup de 5 persoane bilet dus-întors

Îndrumător ?          Doamna Verginia Höffer

Ce facem acolo ?    După sosirea noastră în gara din Königstein vom urca pe jos până la Großer Feldberg pe un traseu de 8,2 km. Mare parte a traseului este prin pădure iar drumul este foarte bun, panta este lină iar punctul cel mai înalt al drumeției noastre se află la cota 880 metri altitudine. Durata traseului la urcare este de aproximativ 2 ore. Vârful Großer Feldberg ne oferă o priveliște frumoasă asupra zonei iar fotografiile sunt minunate. Pe vârful Großer Feldberg există un restaurant unde se poate servi cafea, prăjituri...

Apoi ?              Vom începe să coborâm încet spre restaurantul românesc Sandplacken, pe un traseu de 2,7 km, unde putem servi preparate tradiționale românești. De la restaurant vom pleca din nou spre gară pe un traseu de 9,5 km pe care îi vom parcurge în aproximativ 2 ore.

E nevoie de ceva?    În primul rând e nevoie de apă, apoi de încălțăminte și îmbrăcăminte adecvată. La nevoie se pot lua ceva gustări ușoare pentru drum. Mai e nevoie să vă luați buna dispoziție și veselia cu dumneavoastră.

Întrebări?      Puteți apela cu încredere la doamna Verginia Höffer dacă aveți întrebări suplimentare. O găsiți la lumânări.

Susținem proiectele

Citate ortodoxe